5 راه برای گشت و گذار در اینترنت با امنیت بیشتر

چگونگیه استفاده از وب با استفاده از مرورگرهای امن

دسته بندی

آخرین آپدیت

1400/06/02

زمان خواندن

10 دقیقه

پیمان احمدی هستم موسس سایت تیک پارس،در زمینه طراحی و برنامه نویسی سایت و اپلیکیشن فعالیت دارم

جدیدترین مقاله سایت

دسته بندی

آخرین آپدیت

1400/06/02

زمان خواندن

10 دقیقه

5 راه برای گشت و گذار در اینترنت با امنیت بیشتر

حتی اگر از حالت ناشناس در مرورگرهایی مانند Chrome استفاده می کنید ، اطلاعات شما همچنان در معرض نمایش قرار می گیرد. این موتورهای جستجو می توانند از کسب و کار شما محافظت کنند.
شما می توانید صدها ردیاب را در طول یک جلسه مرور معمولی با استفاده از یک مرورگر وب امن معروف مانند مرورگر Tor یا مرورگر حریم خصوصی Epic مسدود کنید.
بارگیری مرورگرهای خصوصی سریع و آسان است و اکثر آنها با Windows ، Mac ، Android و iOS سازگار هستند. بسیاری از مرورگرها برای حمایت از حریم خصوصی یا اجازه بارگیری رایگان درخواست کمک مالی می کنند.
حالتهای مرور خصوصی برای موتورهای جستجو نسبت به مرورگرهای وب خصوصی امنیت کمتری دارند ، اما برای کارهایی مانند موج سواری معمولی گزینه ای مناسب هستند.


این مقاله برای صاحبان مشاغلی است که می خواهند با اجرای یک مرورگر وب خصوصی امنیت شبکه را بهبود بخشند.
مرور وب می تواند شرکت شما را در معرض مجموعه ای از خطرات امنیتی قرار دهد. در یک جلسه مرور معمولی ، حتی با مراجعه به یک سایت معروف مانند CNN.com ، می توانید ترجیحات جستجوی خود را آشکار کرده ، کوکی ها (و سایر روشهای ردیابی) را فعال کرده و داده های حساس ذخیره شده در رایانه خود را افشا کنید.

اکثر کاربران تجاری هنگام استفاده از اینترنت هیچ اقدامی برای محافظت از خود - یا شرکت خود - انجام نمی دهند و بیشتر به مرورگرهای گسترده ای مانند Google Chrome یا Microsoft Edge تکیه می کنند. این مرورگرها سریع و قابل اعتماد هستند. با این حال ، حتی اگر از حالت "امن" در مرورگرهای محبوب استفاده می کنید ، اطلاعات شما همچنان همراه با آدرس IP و مکان شما در معرض نمایش قرار می گیرد.

موتورهای جستجوی مرورگرهای زیر (و حالت های حفظ حریم خصوصی) برای رفع این نگرانی ها طراحی شده اند.


نکته کلیدی: مرورگرهای وب خصوصی می توانند امنیت شبکه شما را به میزان قابل توجهی افزایش دهند و در حین گشت و گذار کارکنان در سطح وب ، یک لایه دفاعی اضافی را ارائه دهند.

 

 • 1. مرورگر Tor
 •  

در اینجا مهمترین نکته در مورد مرور خصوصی است: اگر خود مرورگر را بارگیری نکنید ، احتمالاً ایمن نیست. افزودن یک افزونه Chrome یا استفاده از یک موتور جستجوی خصوصی مانند موارد زیر به شما کمک می کند ، اما همچنان می توانید داده های خصوصی شرکت خود را افشا کنید. مرورگر Tor مطمئن می شود که امکان پذیر نیست. مرورگر Tor از یک شبکه توزیع شده برای ناشناس کردن آدرس IP شما استفاده می کند. اما نکته منفی Tor این است که با Google Chrome یا Mozilla Firefox سازگار یا قابل اعتماد نیست.

قوانین سانسور همچنین می تواند شما را از دانلود ایمن مرورگر Tor ، بسته به محلی که در آن قرار دارید ، باز دارد. اگر نمی توانید Tor را از طریق پیوندهای وب سایت ارائه شده بارگیری کنید ، یک پیغام خطا ظاهر می شود که می گوید "Tor در کشور من سانسور شده است." یکی دیگر از مشکلات احتمالی خطاهای بارگیری ، ساعت نادرست سیستم است. برای رفع این مشکل ساعت را به درستی تنظیم کنید و شروع به استفاده از این موتور جستجوی محبوب و ایمن کنید.

 

 • 2. مرورگر حریم خصوصی حماسی Epic
 •  

جایگزینی برای Tor ، مرورگر حریم خصوصی Epic ایمن است زیرا از VPN خصوصی یا شبکه خصوصی مجازی (که در هشت کشور سرور دارد) استفاده می کند. این بسیار مهم است زیرا Epic دسترسی VPN رایگان را ارائه می دهد. این شرکت ادعا می کند که Epic در یک جلسه معمولی تا 600 ردیاب را مسدود می کند. Epic همه تبلیغات ، ردیاب ها ، جلسات ذخیره شده و آدرس IP شما را مسدود می کند تا از امنیت فعالیت شما در وب اطمینان حاصل شود.

Epic در سیستم های Mac ، Windows و Android برای بارگیری با یک کلیک در دسترس است. اما یکی از نگرانی های Epic این است که میزبان ناشناخته است و خارج از ایالات متحده مستقر است. و اگرچه مرورگر به عنوان امن تبلیغ می شود ، این احتمال وجود دارد که داده های کاربر به خطر بیفتد.

 

 • 3. DuckDuckGo


به راحتی محبوب ترین موتور جستجوی ایمن ، DuckDuckGo (که به عنوان افزونه Chrome نیز موجود است) هیچ گاه سابقه مرور شما را ذخیره نمی کند. همچنین کوکی ها و ردیاب ها را مسدود می کند و اطمینان می دهد که جستجوهای شما هرگز ذخیره یا به اشخاص ثالث فروخته نمی شوند. از آنجا که سایت از ردیاب استفاده نمی کند ، به جلسه مرور شما نیز متصل نیست. وقتی از سایت های دیگر دیدن می کنید ، اطلاعات شما پس از خروج از سایت هرگز ذخیره یا ردیابی نمی شود.

برخلاف حالت های ایمن در مرورگرهای دیگر (که جستجوها را به صورت محلی ردیابی نمی کند اما آنها را در ابر ردیابی می کند) ، DuckDuckGo هیچ چیزی را ردیابی نمی کند. و بر خلاف اکثر برنامه های حفظ حریم خصوصی ، DuckDuckGo نیازی به بارگیری موتور جستجوی جدید از کاربر ندارد. در عوض ، کاربران وارد یک حالت مرور خصوصی می شوند که مانع از فیشینگ و ردیابی می شود. نصب افزونه رایگان است و بلافاصله برای مرور ایمن آماده است.

 

 • 4. اکوسیا Ecosia


Ecosia نتایج جستجوی شما را به اشخاص ثالث نمی فروشد یا از ردیابها برای تعیین سایتهایی که بازدید می کنید استفاده نمی کند. و برای هر جستجویی که در Ecosia انجام می دهید ، به کاشت درخت در جایی از جهان کمک می کنید. موتور جستجوی محبوب و ایمن با کمک به افراد جامعه از طریق کمک های مالی کاربران تحت تأثیر جهانی قرار گرفته است.

هر هفته ، ترافیک جستجو برای کاربران ناشناس است ، به این معنی که ذخیره یا ردیابی نمی شود. مزیت دیگر این است که به دلیل اینکه جستجوها ردیابی نمی شوند ، سایتهایی که بازدید می کنید نمی توانند نحوه ورود شما به آنجا را مشخص کنند. این امر به شما آرامش بیشتری می دهد ، حداقل برای جستجوهای وب.

افزونه ای برای Chrome برای راحتی بیشتر در دسترس است. یکی از نکات منفی عدم شفافیت است. اگرچه این شرکت ادعا می کند که تا سال 2020 100 میلیون درخت کاشته است ، اما Ecosia یک شرکت دولتی نیست ، بنابراین هیچ ممیزی مستقلی برای تأیید این اعداد انجام نشده است.

 

5. حالت ناشناس Google Chrome


مرورگر کروم گوگل محبوب و قابل اعتماد است و اگر اصرار دارید از آن در محیط های تجاری استفاده کنید ، روش هوشمندانه تر استفاده از حالت ناشناس است.

همانطور که قبلاً ذکر شد ، حالت ناشناس در واقع ایمن نیست. آدرس IP شما هنوز پیگیری می شود. با این حال ، این حالت مرور خصوصی امنیت بیشتری را ایجاد می کند زیرا تنظیمات ترجیحی جستجوی شما به صورت محلی ذخیره نمی شوند. اگر کسی کامپیوتر شما را هک کند ، بایگانی هر سایتی را که بازدید کرده اید نمی بیند و ردیابی بازدیدهای وب سایت شما را دشوارتر می کند.


نکته: مرورگرهای دیگر حالتهای مرور خصوصی را اضافه کرده اند ، از جمله Safari و Microsoft Edge. هنگام استفاده از رایانه تجاری ، ممکن است نتوانید نرم افزار را بارگیری کنید ، اما حالت مرور خصوصی سابقه مرور شما را از کارفرمایان پنهان می کند.

نکات اضافی برای گشت و گذار در اینترنت با خیال راحت


علاوه بر استفاده از یکی از مرورگرهای فوق ، اقدامات احتیاطی دیگری نیز وجود دارد که می توانید برای مرور ایمن تر وب در محل کار انجام دهید:

 

 • 1. مرورگر خود و هر افزونه ای را به طور مرتب به روز کنید.


توسعه دهندگان وب اغلب به روزرسانی ها ، افزونه ها و وصله ها را منتشر می کنند تا اطمینان حاصل شود که کاربران می توانند به راحتی و با خیال راحت سایت های مورد نظر خود را مرور کنند. از آنجا که مجرمان سایبری تمایل دارند از آسیب پذیری های مرورگرهای وب سوء استفاده کنند ، اطمینان از به روز بودن مرورگر و هر افزونه ای می تواند شانس به خطر افتادن داده های شما را کاهش دهد.

 

 • 2. به دنبال یک مدیر رمز عبور باشید.


استفاده از رمزعبور یکسان در چندین حساب یا وب سایت خطرناک است - تصور کنید که دارای یک کلید برای باز کردن قفل تک تک درهای استفاده شده است. با توجه به فراوانی و تأثیر نشت گذرواژه ، داشتن گذرواژه های منحصر به فرد در هر وب سایت می تواند تاثیر نشت را محدود کند.

اگر به خاطر سپردن گذرواژه های قوی برای هر ورود کار دشواری است ، از مدیر رمز عبور استفاده کنید. یک مدیر گذرواژه همه رمزهای عبور شما و سایر اطلاعات مهم را ذخیره می کند که می توانید با یک رمز عبور اصلی به آنها دسترسی پیدا کنید. این برنامه گذرواژه های امن و منحصر به فرد برای هر یک از حساب های شما ایجاد و به یاد می آورد.

 

 • 3. پنجره های بازشو ناخواسته را مسدود کنید.


تبلیغات پاپ آپ فقط یک مزاحم نیستند. آنها همچنین می توانند محتوای نامناسب و پیوندهای مخرب را حفظ کنند. اگر این تنظیم به طور پیش فرض فعال نیست ، توصیه می شود وارد تنظیمات مرورگر خود شوید و "مسدود کردن پنجره های بازشو" را انتخاب کنید. سپس می توانید پنجره های بازشو را به صورت دستی برای سایت های مورد اعتماد فعال کنید.

همچنین می توانید از مسدود کننده تبلیغات استفاده کنید ، که از نمایش صفحات وب به شما تبلیغات جلوگیری می کند. با این حال ، به خاطر داشته باشید که این امر از کسب درآمد تبلیغاتی آن سایت ها جلوگیری می کند. اگر می خواهید از سایت خاصی پشتیبانی کنید ، توصیه می شود آن را به لیست سایت های مجاز خود اضافه کنید.

 

 • 4. حافظه پنهان و کوکی های مرورگر خود را پاک کنید.


بسیاری از وب سایت ها داده های مرور شما را ردیابی می کنند. مرتباً حافظه پنهان مرورگر خود را پاک کرده و کوکی های خود را حذف کنید. این امر نه تنها مانع از ظاهر شدن تبلیغات ناخواسته هنگام مرور وب می شود ، بلکه تضمین می کند که جدیدترین نسخه صفحه وب را مشاهده می کنید.

 

 • 5. استفاده از VPN را در نظر بگیرید.


اگر مشاغل شما قبلاً چنین چیزی ندارد ، روی VPN سرمایه گذاری کنید. VPN ها با ایجاد ارتباط رمزگذاری شده بین دستگاه و اینترنت عمومی ، حریم خصوصی را افزایش می دهند. داده های رمزگذاری شده به سرور VPN ارسال می شود ، سپس قبل از رسیدن به وب سایت مورد نظر رمزگشایی می شود. این اطمینان می دهد که سایت ها ، تبلیغ کنندگان و ارائه دهندگان خدمات اینترنتی نمی توانند داده های شما را ردیابی کرده یا به شما پیوند دهند.

نظرات کاربران


برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید