چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم

بررسی آینده ی برنامه نویسی و چگونگی تاثیرگذاری آن در کسب و کار

دسته بندی

آخرین آپدیت

1400/05/31

زمان خواندن

6 دقیقه

پیمان احمدی هستم موسس سایت تیک پارس،در زمینه طراحی و برنامه نویسی سایت و اپلیکیشن فعالیت دارم

جدیدترین مقاله سایت

دسته بندی

آخرین آپدیت

1400/05/31

زمان خواندن

6 دقیقه

چرا باید برنامه نویسی یاد بگیریم

آیا برنامه نویسی دنیای فناوری و جهان را تغییر خواهد داد

 

"آینده زبانهای برنامه نویسی" را در گوگل تایپ کنید و تقریباً 180،000،000 بازده جستجو ایجاد می کند.
شما می توانید وبلاگ های بی شماری را بخوانید که در مورد مزایا و معایب زبان های برنامه نویسی رایج بحث می کنند و اینکه کدام ها بر فناوری اطلاعات در دهه آینده تسلط خواهند داشت.
برای مدیران فناوری اطلاعات و مدیران عامل ، بیشتر این بحث در مورد زبان برنامه نویسی کامل و کد بکر مورد توجه محدودی است. نکته مهم این است که آیا کد برنامه نویسی قابل اعتماد ، سریع و انعطاف پذیر است. آیا پروژه های فناوری اطلاعات به موقع و در بودجه به پایان رسیده است؟ آیا عملکرد نرم افزار با توافقنامه های سطح خدمات مطابقت دارد؟
آینده برنامه نویسی در مورد جستجوی کد بکر و کامل ، یا در مورد یک زبان برنامه نویسی جدید نیست. این مربوط به نوشتن کد کمتر است - یا در برخی موارد ، بدون کد.
مهمترین روند برنامه نویسی برای دهه آینده استفاده از یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی برای خودکارسازی بیشتر برنامه نویسی خواهد بود.
یادگیری مبتنی بر هوش مصنوعی و ماشین می تواند برنامه نویسی را به صورت خودکار انجام دهد و به برنامه نویسان کمک کند تا کد سریعتر و بهتری بنویسند. هنگامی که با "محیط توسعه یکپارچه" هوشمند - نرم افزاری که توسط برنامه نویسان هنگام نوشتن کد در یک پلت فرم خاص مانند Visual Studio و غیره استفاده می شود - ترکیب شود ، می تواند زمان و هزینه زیادی را برای شرکت ها صرفه جویی کند.
در ماه ژوئن ، محققان فیس بوک گفتند که نوع جدیدی از فناوری را برای تبدیل کد از یک زبان برنامه نویسی به زبان دیگر توسعه داده اند. این فناوری که به عنوان "transcompiler" شناخته می شود ، کد را از یک زبان برنامه نویسی مانند DELPHI یا PASCAL به C# یا JAVA تبدیل می کند.
هنگام تبدیل کد ، فراموش کردن قوانین تجاری آسان است - به عنوان مثال ، برای یک بانک ، تصریح می کند که حساب بانکی فقط پس از انجام برخی از شناسه ها و سایر بررسی های انطباق قابل باز شدن است. این واقعا می تواند کد جدید را خراب کند.
همچنین می تواند گران باشد. همانطور که محققان فیس بوک در مقاله تحقیقی خود اشاره کردند ، بانک مشترک المنافع استرالیا تقریباً 750 میلیون دلار و پنج سال برای تبدیل پلت فرم خود از COBOL به جاوا هزینه کرد.
بنابراین ، IDE ها می توانند دارای ویژگی داخلی مبادله کنندگان باشند. فرض کنید یک برنامه نویس یک بلوک یا کد یا یک کلاس را انتخاب می کند و از یک مبدل یکپارچه در IDE برای تبدیل کد استفاده می کند. این کار باعث صرفه جویی در تلاش ، زمان ، پول و هیچ قانون تجاری نمی شود. (عکس. 1)

صرفه جویی در زمان و هزینه به کاربرد و پیچیدگی کد آن بستگی دارد ، اما سازمان ها مطمئناً می توانند هفته ها یا ماه ها در زمان-و میلیون ها پوند برای پروژه های بزرگ فناوری اطلاعات-با استفاده از برنامه نویسی مبتنی بر هوش مصنوعی و تبدیل کد صرفه جویی کنند.


5G و برنامه نویسی


تغییر بزرگ دیگر در برنامه نویسی در دهه آینده 5G خواهد بود. افزایش ظرفیت شبکه و محاسبات که در آن می توانید یک فیلم HD را فقط در 2 ثانیه بارگیری کنید. این امر منجر به تغییراتی در زبان های برنامه نویسی و زبان های برنامه نویسی جدیدی می شود که می توانند از قدرت محاسباتی شبکه 5G استفاده کنند و با استفاده از شبکه ، از جمله برای پروژه های تحول آفرین ، نرم افزارهای کاربردی بسازند.
5G به اندازه کافی سریع و قدرتمند خواهد بود تا فناوری های افزوده ، واقعیت مجازی و واقعیت های ترکیبی را به بازارهای گسترده ببرد.
در بازار کسب و کار ، این بدان معناست که یک تکنسین کارخانه می تواند به جای ارائه پشتیبانی از طریق تماس تلفنی ، از طریق هدست VR/AR بدون هیچ گونه تأخیر یا بافر پشتیبانی کند.
به طور مشابه در بخش مراقبت های بهداشتی ، این می تواند به این معنی باشد که پزشک از یک جریان ویدیویی و یک بازوی روباتیک ، همراه با شیشه واقعیت افزوده ، برای بررسی بیماران از راه دور استفاده می کند. این می تواند سناریوی مراقبت های بهداشتی کشورهای در حال توسعه را که هنوز در مناطق روستایی فاقد پزشک هستند بهبود بخشد.
در دهه آینده برنامه نویسان هنوز نیاز به یادگیری زبان های جدید دارند. با این حال ، اولویت آنها و اولویت کارفرمایان آنها باید درک مناسب سیستم های اصلی IDE ، یادگیری ماشین و هوش مصنوعی و چگونگی پیشبرد 5G زبان برنامه نویسی جدید و برنامه های کاربردی نرم افزاری باشد.
ما در حال حرکت به عصر جدید فناوری اطلاعات از کد بالا به کد پایین یا بدون کد هستیم. هوش مصنوعی و اتوماسیون تبدیل کد می تواند به برنامه نویسی و پروژه های فناوری اطلاعات سرعت ببخشد. اگر کد پایانی به اندازه کافی برای برنامه نرم افزاری خوب باشد ، چه کسی اهمیت می دهد که به چه زبانی باشد.

خودتان انتخاب کنید که چه زبانی را خواهید آموخت.

تیم تیک پارس در این رابطه به شما کمک خواهد کرد، نظرات خود را در این باره  با ما در میان بگذارید.

 

نظرات کاربران


برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید