لپتاپ یاکامپیوتر برای برنامه نویسی

بهترین سیستم برای برنامه نویسی

دسته بندی

آخرین آپدیت

1400/11/03

زمان خواندن

6 دقیقه

لپتاپ یاکامپیوتر برای برنامه نویسی

 مقایسه بهترین دسکتاپ در مقابل لپ تاپ برای برنامه نویسی

 

 مقایسه بهترین کامپیوترهای رومیزی در مقابل لپ تاپ برای کدنویسی توسط tikpars منتشر شده است.  کامپیوترهای رومیزی نسبت قیمت به عملکرد بهتری نسبت به لپ‌تاپ‌ها ارائه می‌دهند، اما قابلیت حمل و نقل لپ‌تاپ‌ها را ندارند. 

در این لیست ما تصمیم داریم چند نمونه از لپ تاب های مناسب برای کد نویسی و کامپیوتر رومیزی  رو بررسی کنیم

 

 هر برنامه نویسی که در حال خرید یک کامپیوتر جدید است از خود می پرسد، "آیا برای کدنویسی باید یک دسکتاپ بخرم یا یک لپ تاپ؟"  همچنین اگر بخواهم به غیر از برنامه نویسی کارهای دیگری مثل بازی کردن انجام دهم چه کامپیوتری بخرم؟

 

 هیچ چیز خسته کننده تر از این نیست که بخواهید انتخاب کنید کدام کامپیوتر را برای کدنویسی دریافت کنید، دسکتاپ یا لپ تاپ.  بنابراین، حقیقت این است که رایانه‌های رومیزی معمولاً نسبت قیمت به عملکرد بهتری نسبت به لپ‌تاپ‌ها ارائه می‌کنند، اما آنها قابلیت حمل و نقلی که لپ‌تاپ‌ها دارند را ندارند.  و اگر شما یک برنامه نویس هستید، به انرژی زیادی نیاز ندارید، بنابراین بهتر است یک لپ تاپ انتخاب کنید زیرا قابلیت حمل و نقل زیادی را به شما می دهد.

 

 لپ تاپ در مقابل دسکتاپ برای کدنویسی

 

 اگرچه گفته‌ام که برای برنامه‌نویسی صرف، لپ‌تاپ احتمالاً راه‌حل بهتری نسبت به دسکتاپ است، به دلیل همه قابلیت‌های قابل حملی که ارائه می‌دهد، ممکن است برای شما بهترین نباشد.

 

 همه مثل هم نیستند، هر کس سبک زندگی و برنامه متفاوتی دارد.

 

 اگر شما فردی هستید که به رایانه ای که قابل حمل است نیاز ندارید، چرا باید لپ تاپی بخرید که قیمت آن بیشتر از رایانه ای با کارایی یکسان باشد؟

 همچنین، اگر زیاد از رایانه استفاده می کنید، استفاده از رایانه رومیزی برای شما تقریباً غیرممکن خواهد بود.

 بنابراین، قبل از اینکه هر کامپیوتری بخرید، از خود بپرسید!  قرار است از آن کامپیوتر برای چه استفاده کنید، آیا این کامپیوتری خواهد بود که فقط برای کدنویسی از آن استفاده می کنید، یا قصد دارید چند بازی را نیز انجام دهید؟  اگر در حال بازی کردن هستید، کدام بازی‌ها را می‌خواهید بازی کنید، همه بازی‌ها به یک اندازه فشرده روی رایانه شما نیستند.

 

 آیا قصد دارید رایانه خود را جابجا کنید یا قرار است همیشه روی میز بنشیند؟  آیا شما تنها فردی هستید که از آن کامپیوتر استفاده می کنید؟

 

 قبل از خرید کامپیوتر یا هر چیز دیگری در زندگی، باید تمام این سوالات را از خود بپرسید.

 

 بسته به نتایج، باید تصمیم بگیرید، آیا برای کدنویسی به دسکتاپ یا لپ تاپ نیاز دارید؟  تصمیم باید صرفاً بر اساس نیازهای شما گرفته شود، نه به این دلیل که دوستی دارید که برنامه نویس است و رایانه رومیزی دارد.

 بهترین لپ تاپ برای کدنویسی

 

 بعد از اینکه تصمیم گرفتید به جای دسکتاپ برای کدنویسی یک لپ تاپ تهیه کنید، در واقع باید شروع به جستجوی مدل دقیق لپ تاپ خود کنید.

 در اینجا چند مدل لپ تاپ آورده شده است که در صورت نیاز در حال حاضر آنها را می خرم.  آنها از نظر قیمت و همچنین عملکرد متفاوت هستند.  یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

 

 1. Lenovo IdeaPad 3

 

 اولین لپ‌تاپ‌هایی که من توصیه می‌کنم، Lenovo IdeaPad 3 است. این یکی از بهترین لپ‌تاپ‌های مقرون به صرفه‌ای است که می‌توانم پیدا کنم.  قیمت آن حدود ۸ ملیون است و من فکر می‌کنم با توجه به ارزشی که ارائه می‌کند، مناسب است.  در اینجا به برخی از ویژگی های آن اشاره می کنیم:

 خیلی سبکه

 صفحه نمایش FULL HD است

 بلندگوهای داخلی بسیار با کیفیت هستند

 عملکرد بیش از حد کافی که برای کدنویسی نیاز دارید

 دارای ویندوز 10 از پیش نصب شده است

 این به شما امکان می دهد حتی برخی از بازی هایی را انجام دهید که خیلی سخت نیستند.

 در مجموع، اگر می‌خواهید از آن برای برنامه‌نویسی استفاده کنید، لنوو IdeaPad 3 یک رایانه لپ‌تاپ عالی است و حتی به شما امکان می‌دهد چند بازی را روی آن انجام دهید.

 2. 2020 HP 15

 

 دومین لپ‌تاپ 2020 HP 15 نام دارد. این لپ‌تاپ در دسته متوسط ​​لپ‌تاپ‌ها قرار می‌گیرد.  این بودجه با قیمت حدود ۱ح ملیون آنچنان نیست، اما مزایای زیادی نسبت به قیمت دارد.  در اینجا به برخی از ویژگی های آن اشاره می کنیم:

 همراه با ویندوز 10 از پیش نصب شده است

 مقدار زیادی ذخیره سازی با سرعت بالا

 صفحه نمایش لمسی یکپارچه

 تعداد زیادی پورت مختلف

 قابلیت های بازی خوب

 بنابراین، اگر قصد دارید از لپ‌تاپ خود برای برنامه‌نویسی استفاده کنید و همچنین دوست دارید همه بازی‌های جدید را انجام دهید، HP 15 2020 احتمالاً بهترین گزینه است.  توجه داشته باشید که اگرچه می‌توانید تقریباً همه بازی‌ها را بازی کنید، اما احتمالاً روی بهترین تنظیمات گرافیکی نخواهد بود.

 3. HP OMEN

 

 با ظاهرش، احتمالاً می‌توانید متوجه شوید که HP OMEN برای کسی نیست که قصد ندارد از آن برای حداقل مقدار متوسطی از بازی استفاده کند.  با قیمت 969.99 دلار، انواع ویژگی هایی مانند:

 صفحه کلید دارای نور پس زمینه

 صفحه نمایش خیلی خوب

 قدرت بازی زیاد

 ویندوز 10 از قبل نصب شده است

 فضای ذخیره سازی بیشتر از آنچه که همیشه نیاز دارید

 همانطور که احتمالاً می توانید بگویید، HP OMEN کامپیوتری برای افرادی است که قصد دارند از آن برای بازی های سنگین و هر فعالیت دیگری از جمله برنامه نویسی استفاده کنند.

 بهترین دسکتاپ برای کدنویسی

 

 اگر از طرف دیگر، به جای لپ‌تاپ برای کدنویسی، دسکتاپ را انتخاب کرده‌اید، در اینجا چند مدل وجود دارد که من به شما توصیه می‌کنم همین الان تهیه کنید.  آنها از نظر قیمت و همچنین عملکرد متفاوت هستند.  یکی را انتخاب کنید که متناسب با نیاز شما باشد.

 1. دسکتاپ لنوو 510A

 

 اولین رایانه رومیزی که من توصیه می کنم Lenovo 510A Desktop است.  ممکن است با قیمت ۱۸ ملیون آنقدر زیبا به نظر نرسد، اما به خاطر داشته باشید که یک ماوس پد و یک ماوس نیز در جعبه دارید.  در اینجا برخی از ویژگی هایی است که برای قیمت ارائه می دهد:

 ویندوز 10 پرو از پیش نصب شده

 ذخیره سازی بسیار سریع

 DVD-RW (اگر به آن نیاز دارید)

 قابلیت بازی سبک

 اگر می‌خواهید از آن برای برنامه‌نویسی و همچنین برای بازی‌های سبک استفاده کنید، Lenovo 510A Desktop یک رایانه عالی است.  تنها چیزی که باید بدانید این است که برای این رایانه و تقریباً برای تمام دسکتاپ‌های دیگر به یک مانیتور یا تلویزیون نیاز دارید، زیرا آنها در یک جعبه نیستند.

 2. CYBERPOWER PC Gamer Xtreme

 

 دومین رایانه رومیزی CYBERPOWER PC Gamer Xtreme نام دارد.  و با قیمت ۲۱ ملیون یکی از کامپیوترهایی است که در اینجا بهترین ارزش را نسبت به قیمت دارد و احتمالاً همان رایانه ای است که اکثر مردم می خواهند.

 در جعبه، یک صفحه کلید و ماوس دریافت خواهید کرد، که صادقانه بگویم، بهترین نیستند، اما در ابتدا کار را انجام می دهند.  در اینجا برخی از ویژگی های دیگر این رایانه ارائه شده است:

 Windows 10 Home از پیش نصب شده است

 خنک کننده های دارای نور RGB

 عملکرد زیاد در بازی

 پشتیبانی فنی

 مقدار زیادی ذخیره سازی سریع

 CYBERPOWER PC Gamer Xtreme رایانه‌ای است که اگر در حال حاضر رایانه می‌خریدم احتمالاً آن را می‌خریدم.  این به شما امکان می دهد هر بازی را با گرافیک عالی بازی کنید و همچنین هر کار دیگری از جمله کدنویسی را انجام دهید.

 3. Apple iMac 4K

 

 لیست رایانه های کدنویسی بدون حداقل یک رایانه اپل کامل نمی شود.  Apple iMac 4K احتمالاً بهترین رایانه اپل با قیمت  ۳۵ملیون است.

 در اینجا چند ویژگی وجود دارد که این iMac ارائه می دهد:

 صفحه نمایش 4K

 صفحه کلید و ماوس اپل در جعبه

 عملکرد بسیار خوب برای ویرایش و بهره وری

 مقدار زیادی ذخیره سازی با سرعت بالا

 سیستم عامل (سیستم عامل) خارج از جعبه نصب شده است

 حتی اگر کامپیوترهای اپل عالی باشند، از نظر کارایی بالاترین ارزش را ندارند.  بنابراین، چرا باید یک iMac تهیه کنید؟

 

 بزرگترین مزیت کامپیوترهای اپل سیستم عامل مک آنهاست.  برخی از برنامه‌ها را دارد که روی ترمینال یکپارچه ویندوز کار نمی‌کنند، که مخصوصاً برای کدنویسی مفید است، زیرا در ویندوز باید از CMD استفاده کنید که برای مبتدیان چندان مناسب نیست.  یک راه حل وجود دارد و آن این است که شما یک اوبونتو را در ویندوز نصب می کنید، که اساساً همان ترمینال در مک است.

 

 یکی از معایب همه رایانه های اپل این است که برخی از برنامه ها یا بازی ها از آن پشتیبانی نمی کنند.  بنابراین، قبل از خرید، بررسی کنید که از کدام برنامه‌ها یا بازی‌ها استفاده می‌کنید و ببینید آیا آن‌ها در مک موجود هستند یا خیر.  اگر آنها در دسترس نیستند، بهتر است به جای آن یک کامپیوتر با ویندوز بخرید.

 

 بنابراین، اگر همه موارد ذکر شده در بالا برای شما مناسب است، Apple iMac 4K یک خرید عالی برای شخصی است که به دنبال رایانه ای برای برنامه نویسی است.

 نتیجه

 من امیدوارم که این به شما کمک کند تا بین رایانه رومیزی یا لپ تاپ برای کدنویسی تصمیم بگیرید.  قبل از خرید هر چیزی باید از تمام مزایا و معایب هر یک از آن گزینه ها آگاه باشید.

 

 اگر فکر می کنید چیزی را از دست داده ام، فقط سوال خود را در نظرات زیر مطرح کنید.

 بنابراین، بروید یک رایانه انتخاب کنید و شروع به کدنویسی کنید، اگر نمی‌دانید چگونه کدنویسی کنید، می‌توانید این مقاله را بررسی کنید تا ببینید کدام دوره‌ها را برای شروع یادگیری کدنویسی توصیه می‌کنم.

 

کدام یک از بین دسکتاپ یا لپ تاپ را برای برنامه نویسی انتخاب میکنید؟

نظرات کاربران


برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید