میزبانی وب در مقابل ثبت دامنه

تفاوت ها توضیح داده شده است ثبت نام دامنه و میزبانی وب ، ثبت نام دامنه و میزبانی وب  دو عنصر حیاتی برای اجرای یک وب سایت هستند. درک تفاوت بین این دو مهم است.

دسته بندی

آخرین آپدیت

1400/09/12

زمان خواندن

10 دقیقه

پیمان احمدی هستم موسس سایت تیک پارس،در زمینه طراحی و برنامه نویسی سایت و اپلیکیشن فعالیت دارم

جدیدترین مقاله سایت

دسته بندی

آخرین آپدیت

1400/09/12

زمان خواندن

10 دقیقه

میزبانی وب در مقابل ثبت دامنه

ثبت نام دامنه و میزبانی وب  دو عنصر حیاتی برای اجرای یک وب سایت هستند. درک تفاوت بین این دو مهم است.

در ادامه ی مقاله با کاربرد هاست (میزبانی) و دامنه بیشتر خواهیم خواند.

میزبانی وب و ثبت دامنه اغلب با هم جفت می شوند. اما مهم است که دقیقاً بفهمیم آنها چه کاری انجام می دهند.

دامنه در مقابل هاست چیست؟

در اینجا نسخه کوتاه است.

نام دامنه – اجاره یک کلمه قابل خواندن برای انسان است (به عنوان مثال، amazon.com) که افراد را از طریق مرورگر به فایل های وب سایت خاصی هدایت می کند.

میزبانی وب – یک حساب کاربری در رایانه (معروف به سرور) که می تواند فایل های وب سایت را از طریق اینترنت ذخیره و ارائه کند.

به عنوان یک قیاس، یک دامنه یک "آدرس" در اینترنت است. هاستینگ «زمین» یا فضایی است که فایل های وب سایت شما در آن زندگی می کنند.

میزبانی وب و ثبت دامنه بسیار بیشتر از تعریف آنها است.

نحوه کار نام دامنه


آدرس‌های اینترنتی از نظر فنی «آدرس IP» هستند. آدرس‌های IP مجموعه‌ای طولانی از اعداد هستند که برای انسان‌ها معنی ندارد. در واقع، اولین مکان‌ها در اینترنت فقط با آدرس IP قابل دسترسی بودند.

بنابراین به جای تایپ 192.168.0.1.1 برای دسترسی به یک وب سایت، صاحب وب سایت می تواند دامنه ای را ثبت کند که به آن آدرس IP خاص هدایت می شود.

هنگامی که یک نام دامنه را ثبت می کنید، آن را از Internet Corporation for Names and Numbers یا به اختصار ICANN اجاره می دهید. ICANN دامنه ها را از طریق ثبت کننده های تایید شده ارائه می دهد. ثبت کننده شما میزبان دامنه شما خواهد بود، اما میزبان وب شما، به یک روش بیان نمی شود.

اگرچه یک نام دامنه به تنهایی کاری انجام نمی دهد. این مانند یک شماره تلفن است که تلفنی به آن متصل نیست.

ثبت به شما این حق را می دهد که با سرورهای نام دامنه خود را به هر کجا که می خواهید "نقطه دهید".

می توانید به آن بگویید که به وب سایت دیگری هدایت شود - اما معمولاً می خواهید مرورگرها به وب سایت شما هدایت شود... در حساب میزبانی شما.

 

میزبانی وب چگونه کار می کند.
از طرف دیگر میزبانی وب یک حساب کاربری در یک وب سرور است که فایل های وب سایت شما را "میزبان" می کند.

اگر دامنه ای به حساب میزبانی خود "اشاره شده" ندارید، می توانید با یک رشته اعداد در یک آدرس IP به آن دسترسی داشته باشید.

در حالی که شما می توانید از لحاظ فنی سرور خود را در خانه بسازید، اکثر مردم یک طرح میزبانی را از یک سرویس میزبانی وب خریداری می کنند. یک شرکت هاستینگ شرکتی است که دارای تعدادی سرور از پیش پیکربندی شده است که آنها را بر اساس برنامه های میزبانی مختلف اجاره می دهند.

آنها معمولاً شامل دستورالعمل هایی در مورد نحوه "نقطه دادن" دامنه خود به حساب میزبانی شما هستند. آنها همچنین دستورالعمل هایی را برای نرم افزار برای ساخت و مدیریت وب سایت شما ارائه می دهند.

 

شرایط مرتبط
معمولاً چند اصطلاح دیگر وجود دارد که مسائل را گیج می کند. در اینجا مواردی وجود دارد که نیاز به توضیح دارند.

DNS چیست

اطلاعات بیشتر را در dns چیست بخوانید.

DNS (همچنین به عنوان سیستم نام دامنه شناخته می شود) سیستمی است که کار واقعی را برای ترجمه نام دامنه شما به آدرس IP انجام می دهد. اصطلاح مختصر «سرورهای نام» است. همچنین سوابق را برای ارسال درخواست های دیگر، مانند آدرس های ایمیل به سرور مناسب (که به عنوان رکورد MX شناخته می شود) ذخیره می کند. می تواند از ثبت دامنه و حساب میزبانی شما جدا باشد. معمولاً ثبت کننده دامنه یا شرکت میزبان شما یک DNS در اختیار شما قرار می دهد.

سیستم مدیریت محتوا

از نظر فنی می توانید فایل های HTML ساده را در حساب میزبانی خود بنویسید و آپلود کنید. اکثر صاحبان وب سایت می خواهند مستقیماً وب سایت های خود را ویرایش و مدیریت کنند.

سیستم مدیریت محتوا (CMS) نرم افزاری است که به شما امکان می دهد تمام فایل های وب سایت خود را از یک داشبورد بسازید، ویرایش و مدیریت کنید. یک CMS باید روی حساب میزبانی شما نصب شود. وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوای اینترنت است. اما بسیاری دیگر از سازندگان وب سایت نیز وجود دارند.

 

می توانید انواع نرم افزارها را بر روی سرور حساب میزبانی خود نصب و اجرا کنید. ابزارهایی وجود دارند که به قابلیت کشیدن و رها کردن، قابلیت تجارت الکترونیک یا هر چیزی که بتوانید رویاپردازی کنید، امکان پذیر است.

به یاد داشته باشید که همه این نرم افزار بر روی یک حساب میزبانی اجرا می شود که شما از طریق نام دامنه به آن دسترسی دارید.

  • چه طور باید شروع کرد

بنابراین چگونه می توان با ثبت دامنه و میزبانی وب شروع کرد؟

خوب - بستگی به کاری دارد که می خواهید انجام دهید. گزینه های زیادی وجود دارد که می توانید آنها را با هم ترکیب کنید تا تنظیمات مختلف ایجاد کنید. ممکن است گیج کننده باشد، اما تقریباً همه گزینه ها به سه مسیر معمول خلاصه می شوند.

خرید نام دامنه و میزبانی وب به صورت جداگانه
خرید نام دامنه و میزبانی وب با هم
آنها را با هم به صورت بسته بخرید
1. خرید نام دامنه و میزبانی وب به طور جداگانه
با استفاده از این مسیر، دامنه جدید خود را در یک شرکت دامنه مورد نظر خود و میزبانی خود را در ارائه دهنده هاست ثبت می کنید. سپس دامنه خود را به حساب میزبانی خود "نقطه" می دهید.

من شخصا از این مسیر استفاده کردم. دامنه این سایت در وب رمز است و میزبان وب من هاست نگاراست.

 

 

نظرات کاربران


برای ارسال نظر ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید